Aktuality

Čtyřsté výročí prohlášení sv. Pavlíny za patronku města Olomouce si v našem kostele připomeneme slavnostní mší svatou v neděli 11. června v 19 hodin.

Biřmování

29.05.2023

Ve středu 31. května proběhne během studentské bohoslužby od 19.00 v naší farnosti udílení svátosti biřmování. Během slavnosti bude přijat také jeden muž do katolické církve. Bude jí předsedat biskup Antonín Basler, přítomni také budou oba naši kněží.

V neděli 28. května 2023 se společně potkáme v sakristii kostela na agapé. Začátek bude cca ve 20 hodin (po skončení mše svaté v 19 hodin).

I letos pořádá olomoucká akademická farnost kurz společné přípravy na manželství. Během června nabídneme zájemcům čtyři přednášky, které představí křesťanské pojetí partnerského vztahu, manželství a sexuality. Zvláštní důraz bude věnován myšlenkám papeže Františka, nebudou chybět ani praktické informace k průběhu svatebního obřadu a potřebné...

Během obřadů velikonoční vigilie proběhl v naší farnosti křest a biřmování dvou našich katechumenů, které jsme také poprvé přivedli ke stolu Páně. Obyčejně se iniciační svátosti udělovaly na konci letního semestru akademického roku. Byla to tak premiéra pro farní společenství i pro katechumeny samotné.

- Výlet začne odjezdem z olomouckého vlakového nádraží v 11.42, sraz v budově hlavního nádraží bude v 11.25. Jízdenku si koupí každý sám.

přicházíme s nabídkou připojit se k sederové večeři na Zelený čtvrtek ve 20.30 na Stojanově koleji. Trvat bude asi dvě hodiny. Budou připraveny pokrmy i bohoslužebné texty.