Programy pro školy

Rádi bychom Vám od nového školního roku (2024-2025) nabídli program KOSTEL ZBLÍZKA.

Jde o prohlídka kostela přizpůsobená malým návštěvníkům ve věku 5-9 let s délkou cca 45 minut.

Proč lidi chodí do kostela? Co je všechno uvnitř? Co přesně dělá pan farář? A v čem je oblečený? Na všechny dětské otázky rádi odpovíme. Ukážeme dětem všechna zákoutí kostela. Budou si moct sáhnout na věci, které obvykle vidí jen z dálky. Pokud to bude možné, pozdraví se s naším farářem nebo kaplanem a budou se ho moct zeptat na co chtějí. Navštíví také kůr, že kterého se rozeznějí varhany jen pro ně.

Program se nejlépe hodí pro poslední ročník mateřských škol a první tři ročníky základních škol. Programy pro starší děti přidáme, až to bude možné. Programu se může účastnit vždy pouze jedna třída. Osvědčilo se nám, že děti si program nejvíce užijí, když je jich ve skupině okolo 15, aby se při prohlížení liturgických předmětů dostalo na všechny.

Pokud máte o program zájem, ozvěte se nám na kancelar@farnostsnezenka.cz. Doporučujeme tak učinit s cca měsíčním předstihem, abychom si mohli na prohlídku včas vyhradit čas.
Cena za dětskou prohlídku je 1000 Kč, doporučená kapacita je 15-20 dětí (při vyšším počtu už nemůžeme zaručit, že se při prohlížení liturgických předmětů na všechny dostane).