Příprava k iniciačním svátostem v akademickém roce 2024/2025

15.08.2024

Základní kurz křesťanství

• Délka trvání je dva akademické roky (čtyři semestry).

• Je určen pro ty

• kdo křesťanskou víru hledají, uvažují o ni nebo ji našli jako svou cestu a chtějí se nechat pokřtít nebo

• kteří delší dobu nepraktikovali a nyní svou víru znovu objevují.

• Každé úterý v semestru od 18.30 do 20.00 v Centru Aletti.

• Podmínky: účast na jedné duchovní obnově za akademický rok a jeden duchovní rozhovor s kýmkoli z doprovázejících za akademický rok.

Základní kurz křesťanství doprovází a moderuje Václav Novotný SJ.

Bude ukončen udělením iniciačních svátostí křtu, eucharistie a biřmování při Vigilii Vzkříšení.

Příprava na biřmování

• Délka trvání jeden akademický rok.

• Je určen pro ty, kdo svou víru již praktikují a chtějí přijmout svátost biřmování.

• Každé úterý v semestru od 18.30 do 20.00 v sakristii kostela Panny Marie Sněžné.

• Úterní večery během semestrů, účast na jedné duchovní obnově za akademický rok a jeden duchovní rozhovor s kýmkoli z doprovázejících za akademický rok.

Přípravu na biřmování doprovází a moderuje Miroslav Herold SJ.

Bude ukončena udělením svátosti biřmování ke konci akademického roku.

Osobní rozhovory se konají v průběhu akademického roku na základě zaslané online tabulky, kde je možné se zapsat k jednotlivým doprovázejícím. Obsahem rozhovoru je osobní duchovní život, můžete v nich otevřít problémy duchovního života, vztahu k Bohu, jakékoli otázky a pochybnosti, o kterých chcete hovořit. Délka je zpravidla asi půl hodiny.

Na začátku ZS a LS proběhnou společné studijní soboty Přípravy na biřmování. Termíny budou určeny na základě společné domluvy během akademického roku.

Přihlášku k přípravě na svátosti najdete zde. Nezávazné úvodní setkání všech zájemců o přípravu se bude konat v úterý 1. října v 18.30 v Centru Aletti (Křížkovského 4).

Tým akademické farnosti