Přednáška prof. Tomáše Petráčka

04.11.2023

Přijměte pozvání na přednášku profesora Tomáše Petráčka, který je církevním historikem, teologem a studentským kaplanem v Hradci Králové. Téma přednášky zní: Křesťanství a násilí, církev a válka.

Toto téma je velmi aktuální v době válečných konfliktů na Blízkém východě a ruské agrese na Ukrajině otevřeně podporované moskevským pravoslavným patriarchou Kirillem. Přednáška se uskuteční ve středu 29. listopadu v 17 hodin v Mozarteum (Arcidiecézní muzeum Olomouc - Václavské nám. 4, 779 00 Olomouc 9).

Přednášku bude možné sledovat online. Po přednášce bude následovat mše svatá (v 19 hodin) za pronásledované křesťany, kterou bude celebrovat P. Tomáše Petráček. Tato akce proběhne v rámci iniciativy Červené středy.